Po Konwencji 2017

Drodzy Państwo
Szanowne Koleżanki i Koledzy

Druga Konwencja SHI za nami.
Mamy wrażenie , że była ona dowodem wysokiej samoświadomości branży.
Zarówno gorące dyskusje w trakcie kolacji , jak i aktywne uczestnictwo w prezentacjach i wymiana poglądów na tematy poruszone w części merytorycznej  dowodzą , że coraz odważniej i z większą otwartością wypowiadamy się na tematy nurtujące rynek instalacyjny . To potwierdza , że SHI podąża we właściwym kierunku i staje się forum kreującym opinię branżową .
Bardzo dziękujmy za uczestnictwo zaangażowanie i zaufanie .
Poczucie, że trzymacie kciuki za powodzenie zaprezentowanych celów związku , jest olbrzymią motywacją w naszej pracy .

Tematy omawiane w trakcie Konwencji dotyczą całej branży. Jednym z naszych celów jest działanie w kierunku obniżenia kosztów transakcyjnych obrotu towarami. Dlatego umieściliśmy w programie Konwencji prezentację EDI i również dlatego, Związek SHI, także jako udziałowiec ETIM Polska podjął się roli koordynatora wdrożenia klasyfikacji wyrobów (według standardu ETIM) w branży HVAC w Polsce. Rozpoczęliśmy tłumaczenie klasyfikacji i po jej zakończeniu będziemy zachęcać Państwa do wdrożenia klasyfikacji. Rozpoczęcie tego procesu jest niełatwe ale konieczne dla zachowania konkurencyjności w branży. Niezależnie od rozwoju nowych technologii, uporządkowane dane i standaryzacja przepływu informacji jest niezbędna. Pod koniec września zorganizujemy spotkanie otwierające projekt na które zaprosimy wszystkich odpowiedzialnych za bazy danych produktowych – będziemy się w tej sprawie kontaktować z Państwem już od maja.

Prosimy również o wypełnienie krótkiej anonimowej ankiety – Państwa odpowiedzi pomogą poprawić to co jest do poprawienia w organizacji i zawartości Konwencji.

Jeszcze raz dziękujemy i do zobaczenia na przyszłorocznej konwencji.

Krzysztof Osipowicz                                                                Tomasz Boruc
Przewodniczący SHI                                                                 Dyrektor Zarządzający SHI

Maleńkie Postscriptum dotyczące Białego Słonia: W najbliższym czasie koncepcja odbudowy i rewitalizacji Obserwatorium będzie się przekształcać w projekty techniczne a pod koniec września Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego planuje wyjazd i wejście na szczyt Pop Ivan w Czarnohorze. Będzie to dobra okazja do przyłączenia się do inicjatywy odbudowy wspaniałego obiektu (prezentacja: Biały Słoń). Prześlę informację jak będą znane szczegóły. Proszę o kontakt tych, którzy już teraz chcieliby otrzymać więcej informacji.(TB)